مقدمه ای بر زبان( Ruby 13ص)

مطالب دیگر:
📂گزارش کارآموزی در اداره مخابرات📂گزارش کارآموزی معاونت عمرانی📂گزارش کارآموزی در کارخانه فولاد مازندران📂گزارش کارآموزی در کارخانه نقشین یزد📂گزارش کارآموزی رنگرزي چاپ و تكميل كالاي نساجي📂گزارش کارآموزی چاپ و تثبيت ابعادي كالا📂گزارش کارآموزی صنايع نساجي📂گزارش کارآموزی نيروگاه سيكل تركيبي نيشابور📂گزارش کارآموزی در شرکت برق نوروز پیمان📂گزارش کارآموزی 30 روزه عمران📂گزارش کارآموزی رشته عمران احداث ساختمان📂گزارش کارآموزی کامپیوتر در یک شرکت داده پردازی کامپیوتری📂گزارش کارآموزی در یک شركت الكترونيك📂گزارش کارآموزی در شرکت کامپیوتری📂گزارش کارآموزی سخت افزار ACCESS📂گزارش کارآموزی نرم افزار كامپيوتربا موضوع آشنايي با مفاهيم اوليه پست الكترونيك كار با نامه ها📂گزارش کارآموزی مکانیک آشنايي با پرس ها و نحوه عملكرد آن ها📂گزارش کارآموزی الکترونیک در پتروشيمي بوعلي سينا📂گزارش کارآموزی طراحی سیستم مالی صنعتی در شرکت غذایی پیچک📂گزارش کارآموزی در شرکت تجهیزات پزشکی
مقدمه ای بر زبان|1937450|gef
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع مقدمه ای بر زبان( Ruby 13ص) می باشد.

به نام خدا

­Introduction to Ruby

مقدمه ای بر زبان Ruby

گروه کامپیوتر- نرم افزار


مقدمه:

ارائه ای که پیش رو دارید معرفی و آشنایی با زبان Ruby (روبی) می باشد.

در واقع معرفی زبان Ruby به عنوان یک زبان قدرتمند و در عین حال ساده و جذاب به خوانندگانی که با دنیای وسیع زبانهای برنامه نویسی تا حدی آشنا هستند و مایلند زبانهای جدید و نو را فرا بگیرند و گستره دانش خود در این زمینه را افزایش دهند؛ این معرفی می تواند شروع خوبی برای این دسته از افراد باشد.

همینطور برای آن دسته از برنامه نویسان تازه کار که از بسیاری از پیچیدگی ها و دردسرهای زبانهای معمول (Perl,PHP,Python,…) ناراضی هستند، زبان Ruby می تواند گزینه مناسبی برای یادگیری و استفاده باشد.

و البته برنامه نویسان حرفه ای که همواره به دنبال یادگیری زبانهای ابزارها، روشها و زبانهای جدید هستند تا با ترکیبی از ابزارهایی که دارند با دست بازتری نسبت به مسائل مختلف نگاه کنند.

در این ارائه، سعی شده است نگاهی سریع و اجمالی به :

تاریخچه زبان Ruby

Ruby چیست

چرا از Ruby استفاده کنیم

گرامر و syntax زبان Ruby

انداخته شود.

تاریخچه

زبان Ruby توسط آقای یوکی هیرو ماتسوموتو معروف به Matz سال 1995 بطور رسمی به دنیا آمد.

شروع کار این پروژه در سال 1993 بود با این ایده که ترکیبی از ویژگیهای زبانهای برنامه نویسی موجود در بازار را یکجا جمع کند.

در واقع Ruby زبان خیلی جدیدی نیست، بلکه ترکیبی از ویژگیهای خوب زبانهای دیگر مانند Perl , Python , Smalltalk هست؛ آقای matz دلش می خواست تمام این خوبیها رو یکجا داشته باشد.

دو سال بعد یعنی سال 2005 آقای matz توانست اولین نسخه این زبان رو تحت GPL License بصورت Public در آورد و این چنین شد که یک زبان دیگر هم به جمع خانواده بزرگ اپن سورس پیوست.

زبان Ruby از همان ابتدا مورد استقبال چشم گیری قرار گرفت و کماکان این میل ادامه دارد؛ بطوریکه در حال حاضر در ژاپن و بسیاری از کشورهای دیگر توانایی رقابت با زبان Python را دارد.

زبان Ruby بیشتر خصوصیات خودش رو از زبانهای قدرمتند Perl, Smalltalk, python گرفته است، منتهی بسیاری از پیچیدگیهای این زبانها (مخصوصا Perl) را در خود ساده کرده است و از این لحاظ به Better Perl یا پرل بهتر (پرل بهتر شده) نیز معروف است.

زیبایی زبان Ruby هم در همین دو کلمه خلاصه می شود :

سادگی ، قدرت.